My Twitter Feed

January 26, 2015

Fen Edebiyat Fakültesi Formasyon 2013 Son Durum

Fen Edebiyat Fakültesi Formasyon 2013 Son Durum

Fen Edebiyat Fakültesi Formasyon 2013 Son Durum, Fen ve Edebiyat fakültesi için pedagojik formasyon son dakika haberleri seçimhaber.org farkıyla sizlerle. Siz de konuyla alakalı merak ettiklerinizi bu başlık altında sorabilirsiniz..

Biliyorsunuz ki fen-edebiyat fakültesi öğrencileri için nisan 2013 için formasyon müjdesi verildi. Yeni gelen bu formasyon haberi ile bütün fen edebiyat fakültesi öğrencileri faydalanabilecekler mi?

Tarih, Coğrafya, Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı gibi Fen Edebiyat Fakültesi içinde bulunan bölümleri okuyan öğrenciler, pedagojik formasyon alamadıkları için mezun olduktan sonra öğretmen olamıyorlardı. YÖK yaptığı açıklamasında pedagojik formasyona devam kararı aldı. İşte YÖK’ün yaptığı bu açıklama;

Pedagojik Formasyon 2013

Fen Edebiyat Fakültesi Formasyon 2013 Son Durum

Fen Edebiyat Fakültesi Formasyon 2013

Yükseköğretim Genel Kurulu, 2013 yılının 4. toplantısını yapmak üzere 18 Nisan 2013 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı başkanlığında toplanmış olup, MEB Talim ve Terbiye Kurulu’nun öğretmen atamalarına esas oluşturan alanlara ilişkin 80 nolu kararında yer alan programlara mahsus olmak üzere, alan fakültelerinden mezun olanlar için mezuniyet sonrası pedagojik formasyon sertifika programının devamına karar vermiştir.

Bu durumda pedagojik formasyon almaya hak kazanan Fen Edebiyat Fakültesi öğrencilerinin öğretmen olma yollarının da açılmış olduğu görülmektedir. Yani Fen Edebiyat Fakültesi öğrencileri ve mezunları bu pedagojik formasyon sertifikasını aldıktan sonra öğretmen de olabilecekler…

Benzer son dakika haberleri:

formasyon 2013,formasyonda son durum,formasyon haberleri son dakika 2013,formasyon son durum,2013 formasyon,formasyonda son durum 2013,formasyon son dakika,formasyon 2013 haberleri,2013 formasyon haberleri,fen edebiyat fakültesi formasyon
Comments
6 Responses to “Fen Edebiyat Fakültesi Formasyon 2013 Son Durum”
 1. gülşen diyor ki:

  şimdi ben kimya bölümü mezunuyum. 2011 yılında mezun oldum. şmdi pedagojik formasyondan yararlanabilir miyim?

 2. ezgi diyor ki:

  Merhabalar. Ben bu yıl fen – edebiyat fakültesi tarih bölümünü kazandım . Pedagojik formasyondan nasıl yararlanabilirim. Mezun olduktan sonra mı yoksa okula ilk kayıt yaptırırken pedagojik formasyon için yapmam gereken bir işlem var mı ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 3. yunus arda diyor ki:

  biz şimdi formasyon için tam olarak ne yapacağız? lütfen biri net bir şekilde izah eder mi? Ben biyoloji mezunuyum. şimdi formasyon alabilir miyim? Alabilirsem direkt öğretmenlik yapabilir miyim?

 4. kaan diyor ki:

  formasyon başvuruları tam anlamıylan ne zaman başlıyor kesin bir tarıh varmıı?

 5. Ötekilerin Postası diyor ki:

  I’m at Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi

Leave A Comment