My Twitter Feed

January 28, 2015

HDP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kimdir?

20621763_4122013

HDP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kimdir? 2014 seçimleri için HDP “daha iyisi aday olana kadar adayımız Önder’dir” dedi. Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü , “Daha iyisi aday olana kadar adayımız Sırrı Süreyya Önder” dedi.

HDP Genel Merkezi açılışı sırasında bir basın toplantısı yapan HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü İstanbul Büyükşehir Belediyesi için yalnızca tek bir başvuru aldıklarını onun da Sırrı Süreyya Önder olduğunu daha iyi bir aday başvurmazsa adaylarının Sırrı Süreyya Önder olduğunu söyledi.

DEMİRTAŞ: SIRRI SÜREYYA ÖNDER TEK ADAY OLSUN

Demirtaş İstanbul’daki HDP-CHP ittifakı tartışmaları ve Önder’in Sarıgül’e gidecek oyları böleceği görüşü için de şunları söyledi:

“Belki AKP’nin oylarını böleceğiz. Sırrı Süreyya Önder tek aday olarak çıkarsa kazanma şansı daha yüksek. Sırrı Bey’i desteklesinler, kazanır da ona inanıyoruz. Biz tek aday çıkmasında fayda görüyoruz ama o HDP’nin adayı olarak çıksın. AK Parti’ye karşı birleşmek istiyorsa muhalafet onun adresi Sırrı Süreyya Önder olabilir, HDP olabilir. Neden ille de Sırrı Süreyya Önder ya da HDP çekilsin gibi bir baskı var anlamış değiliz. Bu da bir seçenektir. İstiyorlarsa bunu tartışsınlar” dedi.

Sırrı Süreyya Önder

Sırrı Süreyya Önder

Sırrı Süreyya Önder

Benzer son dakika haberleri:

hdp hangi parti,istanbul bükşehir
Comments
One Response to “HDP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kimdir?”
  1. NTV diyor ki:

    HDP’nin İstanbul adayı Sırrı Süreyya

Leave A Comment